Nenech se ovládnout!

NENECH SE OVLÁDNOUT:

HALO?

Písnička, která uvede program, vzbudí pozornost, rozproudí, zahřeje a pobaví. Refrén pobízí účastníky, aby zbystřili, protože se bude dít něco výjimečného 🙂 Začíná program Nenech se ovládnout.

MARO

Maro znamená romsky „chléb“. Jak je těžké vydělat na prostý chléb? Co všechno jsme ochotni udělat proto, abychom vydělali nebo získali peníze? Je dobré znát hranici. A je dobré si vážit i malých příjmů.
A také je důležité vědět, jakou hodnotu mají věci kolem nás.

MAFIOSO

Příběh kluka, který se rozhodl jít špatnou cestou, a tak také špatně skončil. Může se zdát, že je důvod ho považovat za hrdinu, uznávat ho. V určité chvíli má velkou moc a spoustu peněz. Ale je to naopak. Mafiosa čeká nelehký osud a končí tak, jako každý člověk, který své „hrdinství“ nezakládá na pozitivních činech a dobrých skutcích, ale na páchání zločinu a násilí.
Bude potrestán a je to jen otázka času, kdy se jeho sen o bohatství a moci promění v noční můru. Každý z nás intuitivně ví, co je dobré a co špatné. A musí počítat s následky svých činů.

LOVE LOVE

Svět peněz může být nefér a může nás mást. Love love znamená „peníze peníze“ a pojednává o změnách, které vám peníze v životě přinesou.
Peníze jsou v životě potřeba, ale pokud se stanou vaším jediným cílem, mohou vám také život zničit. Lidé, vycházející ze skromných finančních poměrů často dokážou víc, než Ti, kteří „mají hned všechno“.
Peníze je nutné mít, ale není nutné je vydělávat za každou cenu. Zejména mladí lidé, kteří hledají zdánlivě snadné možnosti, jak rychle zbohatnout, si neuvědomují rizika svého počínání (kriminalita, pornografie, prostituce, distribuce drog atd.).
Peníze nepředstavují záruku štěstí, často tomu bývá naopak.

BENGA BEATING

Tématem písně je vlastně radost ze života. Umíme se radovat? A z čeho? Mnoho lidí se upjalo do světa virtuality a už se neumí bavit jinak. Přitom tam venku na nás čeká ta pravá zábava – lidi, radost, třeba zrovna z hudby.

DESPERADO (viz nahoře)

Bonus, pokud dovolí časové možnosti:

ŽIGULIK

Jak jinak zakončit program, než zábavou, legrací a tancem. Žigulik je písnička o legendárním automobilu, který pamatují nejen (pra)rodiče současných dětí ve všech východoevropských zemích. Vždyť „Žigul“ byl Mercedesem své doby. Písnička nám s nadsázkou připomene i pomíjivost některých hmotných hodnot.